HRD Antwerp Hakkında (Elmas Yüksek Konseyi - Hoge Raad voor Diamant) 

HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi) 1973 yılında, Belçika elmas sektörünün aktivitelerini düzenlemek ve bu aktiviteleri en iyi şekilde kullanmak amacıyla kurulmuştur. HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi)’in görevi, elmas endüstrisi ve ticaretinin yararına ürünler ve servisler sunarak elmas profesyonellerine hizmet etmektir.HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi) "Mücevher Sertifikasyonu ve Mücevher Raporu” hazırlayan dünyadaki bağımsız iki önemli kuruluştan biridir. 
HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi) ’in birincil ortağı Antwerp Dünya Elmas Merkezi’dir (AWDC). Antwerp Dünya Elmas Merkezi 1973'te hizmet vermeye başlayan özel bir kuruluştur, Elmas Yüksek Konseyi (HRD Antwerp)  ise Belçika elmas endüstrisini temsil eder. Kar amacı gütmeyen HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi), ayrıca devletlerle resmi bağlantı halindedir, yurt içi ve yurt dışında aktif bir şekilde elmas sektörüne destek sağlamaktadır.
HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi) günümüzde; önemli sosyal, ekonomik ve politik amaçları karşılamaktadır.Yıllar içersinde resmi bir kuruluş halini alan Elmas Yüksek Konseyi, uluslararası platformda tanınmış ve Belçika elmas toplumu için ev sahibi, temsilci ve ara bulucu olmuştur. 

Dünyada HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi)

HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi), Asya’dan (Hong Kong, Şangay, Şenzen, Bangkok, Singapur) Orta Doğu’ya (Dubai, Bahreyn, Riad, Cidde, Beyrut, Kahire, Amman), Avrupa’dan, Kuzey Amerika’ya (Toronto, Yellowknife) ve Meksika’ya kadar tüm Dünyada hizmet vermektedir.
Yerel temsilcilikler: HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi)’in Türkiye, Orta Doğu, Hong Kong, Çin ve Hindistan’da yerel temsilcilikleri bulunmaktadır. 
Laboratuar: HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi) prensip olarak merkezi laboratuarlar kullanmaktadır. Bu laboratuarların ilki ve en büyüğü Belçika’dadır. Dünyadaki ikinci laboratuar ise Türkiye’de kurulmuştur. HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi) ’in Türkiye dışında başka bir yerel temsilciliğinde laboratuarı bulunmamaktadır.

Türkiye’de HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi) 

HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi) ’in Belçika’daki laboratuarından sonra tek laboratuarı Türkiye’de açılmıştır. Türkiye’de bu laboratuarın dışında pek çok farklı yatırım ve faaliyet gerçekleştirmiştir. 
Bunlardan en önemlisi İstanbul Ticaret Üniversitesi çatısı altında kurulmuş dünyada bir ilk olan Mücevher Mühendisliği bölümüne verdiği destektir. Bu çabasıyla Türkiye’de nitelikli iş gücü oluşumuna destek vermeyi sürdürmektedir. Türkiye’deki HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi) Eğitim Departmanı ile gerek sektörün gerekse son tüketicinin bilinçlenmesi için yoğun çaba harcamış, yetiştirdiği sektör profesyonelleri ile Türkiye’nin taş alım kalitesini yükseltmeye yardımcı olmuştur. Son tüketicinin bilinçlendirilmesiyle de daha bilinçli bir talep yaratılmıştır ve yaratılmaya da devam etmektedir.

Aynı zamanda sektörün diğer çalışmaları için de sponsorluklar gerçekleştirmektedir. Örneğin daha önce de gerçekleştirilmiş olan Altın ve Mücevher Zirvesi’ne oluştuğu ilk yıldan bu yana sponsor olmuştur. 2012 yılı itibariyle de organizatör firmalar arasına girmiştir.

 

HRD Bilgilendirme | Amor PIRLANTA

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR