x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
En İyi Pırlanta Yüzük Kaç Karat Olmalı
29.01.2024

En İyi Pırlanta Yüzük Kaç Karat Olmalı

Pırlanta yüzük, mücevherler arasında maneviyatı en yüksek olan formudur. Özellikle evlilik tekliflerinde ve özel günlerde armağan olarak verilen pırlanta yüzük tasarımları aynı zamanda bir yatırım aracıdır. Karat, pırlantanın stilini belirleyen en önemli husustur. En kısa tanımı ile karat, pırlantanın ölçü birimidir. Yaklaşık olarak 1 karat, 200 miligrama denk gelmektedir. 1 karat pırlanta taşı, 0.20 gram pırlanta taşını ifade eder. Karat, pırlanta değerini belirleyen en önemli konuların başında gelir. Karat ne kadar yüksekse, taşın ağırlığı ve büyüklüğü de buna göre yüksek olacaktır. Ancak karat tek başına kaliteyi belirleyen bir husus değildir. Karatı yüksek olan ancak kalite bakımından fakir taşlar yerine, karatı küçük olsa da kalite bakımından yeterli ürünleri tercih etmeniz önemlidir.

Pırlanta Yüzük Modelleri

Pırlanta yüzük modelleri oldukça zengindir. Taşın kesimi, karatı, kalitesi, yüzük çevresinin özellikleri gibi birçok husus pırlanta yüzük modellerinin özgünleşmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı da her kadın, her aşk ve her stil için uygun pırlanta yüzük tasarımları bulunmaktadır. Mutlu, huzurlu ve pırlanta kadar ışıltılı bir armağan seçerken özellikle karata ve kesime özen göstermeniz gerekmektedir. Bu modeller tasarımlarına sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz. Özellikle farklı yüzük tasarımları arasından sizi anlatan modele karar verebilirsiniz. Evlenme teklif ederken doğru pırlanta tektaş seçimi yaptığınızdan emin olmak için bazı püf noktalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Öncelikli olarak seçeceğiniz pırlanta yüzüğün bir ömür boyu ışıltısı ile aşkınıza şahitlik yapacağından emin olarak sizi anlatan pırlanta ışıltısını ortaya çıkarabilirsiniz. Kaliteli taşlardan tasarlanmış olan yüzük modelleri sayesinde aynı yüzüğü uzun süre kullanabilirsiniz. Pırlanta yüzük seçerken sertifikalı olduğundan da emin olmanız gerekmektedir.

Pırlanta Yüzük Fiyatları

Pırlanta yüzük fiyatları satın alacağınız ürün özelliklerine göre değişmektedir. Yüzük modelinde kullanılan pırlanta taşının karatı ve yüzük tasarımı, pırlanta tektaş yüzük fiyatları açısından belirleyici olur. Tektaş yüzük modellerinde birbirinden farklı pırlanta taşlar, kesimler ve tasarımlar kullanılır. Bu gibi hususlar pırlanta yüzük fiyatları için belirleyici olmaktadır. Taş, yüzük tasarımlarında belirleyici bir fiyat etkenidir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.